Hac Turları


Hac Turları

Hac maddi olanakları yeterli olan her Müslümanın ömründe en az bir defa yerine getirmesi gereken bir ibadettir. Yoğun bir fiziksel hareketlilik içerdiğinden maddi olanakların yanı sıra sağlıklı olmak da oldukça önemlidir. Yıl içerisinde yalnızca belirli günlerde ifa edilebiliyor olması hac dönemlerinde ziyaret mekânlarının oldukça yoğun olmasını beraberinde getirmektedir. Bu açıdan hac, zorluklar karşısında insana dayanıklılık kazandıran bir ibadet olmakla birlikte, bolca imtihan ile karşılaşılan ve ömür boyunca dikkat edilmesi gereken kul hakkına riayetin daha da önem kazandığı bir zaman dilimidir. Dolayısıyla hac turları, gezilip görülmesi gereken yerlerin ziyaret edildiği bir geziden ibaret görülmemeli, ibadet gayesi ile orada bulunmanın hakkı verilmelidir. Sosyal statülerden ve maddi olanaklardan bağımsız olarak herkesin gerek kıyafet gerekse uyulması gereken kurallar bakımından eşit olduğu hac alanında, diğer hacı adaylarına karşı sabırlı ve nazik olmak sahip olunması gereken en önemli erdemler arasında yer almaktadır.

Hac Turları ve Konaklama

Hac turları ile ilgili olarak en fazla merak edilen hususlar arasında turun kaç gün süreceği ve nerede konaklama yapılacağı yer almaktadır. Düzenlediğimiz turlarda 4 tip konaklama seçeneği bulunmaktadır ve seçilen konaklama türüne göre tur süresi ve fiyatlar değişmektedir. 30-35 gün süren ve servis hizmetlerinin standart seviyede olduğu ekonomik otellerde konaklamayı tercih etmeniz halinde en ekonomik fiyatlardan hacca gidebilirsiniz. Bunun haricinde müstakil 3, 4 ve 5 yıldızlı otellerde konaklama olanağı sunduğumuz turlarımızdan birini de tercih edebilirsiniz. 4 ve 5 yıldızlı otellerde konaklayacağınız hac turlarımız 12-14 gün arasında sürmekteyken 3 yıldızlı oteller için 12-14 gün ya da 22-25 gün şeklinde süre tercihinde bulunabilirsiniz.

Ekonomik Hac Turları ve Fiyat Dahilindeki Hizmetler

Bütçe olanaklarınız sınırlı ise ekonomik tur organizasyonumuzdan yararlanabilirsiniz. Hac turları içerisinde ekonomik turu tercih ettiğinizde standart klimalı otellerde, kadın ve erkekler için ayrılmış 4-5 kişilik odalarda konaklama yapılmaktadır ve sabah ve akşam için tabldot yemek verilmektedir. Oteller yaklaşık 2 km mesafede olup günün her saati servis hizmeti sunulmaktadır. Ekonomik pakette güler yüzlü rehberlik faaliyetlerimiz dışında tur fiyatlarımıza dâhil olan hizmetlerimiz:

  • Vize işlemleriniz
  • Gidiş ve dönüşünüz için uçak biletleriniz
  • Konaklama
  • Hac öncesinde seminerle bilgilendirme ve hac kitapçığı
  • Mina, Arafat ve Müzdelife’de çadırda konaklama
  • Mekke ve Medine’de ziyaret edilecek yerlerin gezdirilmesi
  • Transferler
  • Üç adet çanta
  • 5 lt zemzem
  • Elbiselik kumaş

UMRE & HAC BİLGİLENDİRME